Актуальні новини:


понеділок, 13 лютого 2012 р.

Приклад заповнення Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (ф. № 10-ПІ)


Приведем порядок заполнения ф. № 10-ПІ.
Напомним, что его подают те частные предприниматели, у которые среднеучетная количество штатных работников учетного состава составляет 8 человек и более.
Условия примера
Количество наемных работников у частного предпринимателя составила 10 человек (в течении года количество работников по основному месту не менялось). Фонд оплаты труда (то есть начислено всего зароботной платы, причем выплаты не влияют на этот показатель) в 2011 году — 240 тыс. грн.В этой связи, среднегодовая зарплата штатного работника – 24 000 грн. (240 : 10 х 1 000).
В нашем случае сумма штрафа определяется в половинном размере среднегодовой зарплаты и составляет 24 000 грн.: 2 = 12 000 грн.
Инвалидов предприниматель не трудоустроил.
Порядок заполнения ф. № 10-ПІ (см. ниже)
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 р. № 42
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 р. за № 117/13384 
ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми № 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів"
1. Загальні положення
1.1. Форма № 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" (далі - звіт), що заповнюється за рік, поширюється на всі підприємства, установи і організації, у тому числі підприємства громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, у яких працює за основним місцем роботи від 8 і більше осіб (далі - роботодавці).
1.2. Роботодавці, які мають відокремлені підрозділи або належать до числа господарських об'єднань, створених з метою координації виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", заповнюють зведений звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів.
1.3. Роботодавці, які мають відокремлені підрозділи, належать до числа роботодавців, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, чи господарських об'єднань, створених з метою координації виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", разом зі звітом надають до відділення Фонду соціального захисту інвалідів за місцем їх державної реєстрації документи, визначені Порядком подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, а також перелік підприємств, що входять до їх складу, за формою згідно з додатком.

2. Порядок складання звіту
2.1. Звіт складається роботодавцями щороку і до 1 березня, наступного після звітного періоду, подається або надсилається рекомендованим листом за місцем їх державної реєстрації відділенню Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду).
2.2. Адресна частина звіту та її сітка кодів заповнюються роботодавцями за даними довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
3. Кількість працівників та фонд оплати праці
3.1. У рядку 01 відображається середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік, яка визначається відповідно до пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286 та зареєстрованої Міністерством юстиції України 30.11.2005 за № 1442/11722 (із змінами).
3.2. У рядку 02 відображається середньооблікова кількість штатних працівників за рік, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.
Фізична особа, яка використовує найману працю, якщо їй відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, збільшує показник рядка 02 на одиницю.
3.3. У рядку 03 відображається кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених роботодавцем, відповідно до нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, установленого статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
Показник рядка 03 визначається для роботодавців, у яких працює від 25 осіб, шляхом множення показника рядка 01 на 4 %, а для роботодавців, у яких працює від 8 до 25 осіб, дорівнює 1 особі.
3.4. Дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу (рядок 01), середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (рядок 02), та кількості інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях (рядок 03), відображаються в цілих одиницях. Якщо при обчисленні виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого (якщо після коми число 5 і більше, то воно округлюється в бік збільшення).
3.5. У рядку 04 відображається сума фактичних нарахувань за звітний рік за заробітною платою штатних працівників, урахованих у рядку 01.
3.6. У рядку 05 відображається середньорічна заробітна плата штатного працівника, яка розраховується за формулою
рядок 05 = (рядок 04 х 1000) : рядок 01
3.7. У рядку 06 відображається сума коштів адміністративно-господарських санкцій, яку повинен сплатити роботодавець у разі невиконання нормативу.
Для роботодавців, у яких працює 15 осіб і більше, сума коштів адміністративно-господарських санкцій дорівнює
рядок 06 = (рядок 03 - рядок 02) х рядок 05
Для роботодавців, у яких працює від 8 до 15 осіб, сума коштів адміністративно-господарських санкцій дорівнює

рядок 06 = рядок 05 : 2

Директор Департаменту у справах інвалідів І. Тарабукіна

Источник: КЧП

Похожие материалы:

Немає коментарів :