Актуальні новини:


вівторок, 27 вересня 2011 р.

Предприниматель обязан иметь документы на весь имеющийся у него товар

В соответствии с Порядком осуществления торговой деятельности и правил торгового обслуживания населения, утвержденного постановлением КМУ от 15.06.06 г. № 833, и Правил перевозки грузов на автомобильном транспорте в Украине, утвержденных приказом Минтранса Украины от 14.10.97 г. № 363, предприниматель обязан иметь документы на весь имеющийся у него товар.

Торговать товарами, на которые у предпринимателя отсутствуют документы от поставщика, а также документы, подтверждающее качество и безопасность (сертификаты качества и, при необходимости, соответствия), запрещается.

Кроме этого, п. 121.1 Налогового кодекса Украины обязывает предпринимателей, в т.ч. и единщиков, хранить у себя оригиналы первичных документов (например, накладные на товар, счета-фактуры, товарные чеки, фискальные чеки) на протяжении установленных законодательством сроков их хранения. Непредоставление налоговикам для проверки оригиналов или копий этих документов грозит предпринимателю штрафом в размере 510 грн. За аналогичное нарушение на протяжении года после предыдущей уплаты штрафа предпринимателю придется раскошелиться на сумму штрафа в размере 1020 грн.

По материалам: www.vobu.com.ua

Похожие материалы:

5 коментарів :

Анонім сказав...

ст.121.1 НКУ не относится к единщикам......!?
Георгий.

Анонім сказав...

Скорее всего в своих домыслах вы ссылаетесь на Указ Президента от 03.07.1998 № 727/98, но к сожалению ГНС в своих разъяснениях утверждает иначе:
Взято из единой базы налоговых знаний
"2755 Яка відповідальність передбачена для ФОП платника ЄП у разі здійснення реалізації товару, на який відсутні підтверджуючі документи щодо його придбання?
Повна відповідь : Згідно із п. 6 ст. 128 ГКУ громадянин-підприємець зобов'язаний вести облік результатів своєї підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства та своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів, сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом. Відповідно до п. 44.1 ст. 44 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів. У разі виявлення факту щодо відсутності первинних документів, органи ДПС застосовують до фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку штрафну санкцію, відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ. Згідно із п. 121.1 ст. 121 ПКУ за незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень. При цьому, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, будучи податковим агентом з податку на доходи фізичних осіб, при нарахуванні (виплаті, наданні) оподатковуваного доходу, зобов’язані утримувати податок з такого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПКУ."

Vinbuh сказав...

Может у кого-то есть решение суда по этому вопросу??! Поделитесь.

Анонім сказав...

Стаття 44. Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності
44.1. Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

Данный п.44.1. ст. 44 регулирует и определяет обязательность и обязаность именно ПЛАТЕЛЬЩИКОВ НАЛОГОВ вести первичную документацию. Единщики не являются плательщиками основных налогов (прибыль, НДС и НДФЛ)..... не стоит мешать всех вместе..... первичные документы единщик должен вести и хранить только по тем налогам и сборам, плательщиком которых он является......

Георгий.

Анонім сказав...

Согласно п. 44.1 ст. 44 НКУ "платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту." А показателями отчета плательщика единого налога является выручка от реализованных товаров. Поэтому нормы п.44.1 ст. 44 НКУ никак не обязывают иметь подтверждающие первичные документы на приобретенный единщиком товар.